01:38
Екологічне виховання на уроках хімії

Екологічне виховання на уроках хімії
Сучасне суспільство – це суспільство новітніх хімічних технологій. Ми зустрічаємо нові матеріали, які є продуктами хімічного виробництва, вдома й на вулиці, під час відпочинку й під час роботи. Знайомство кожної людини з цим чудовим світом розпочинається в школі. І розпочинається воно на уроках хімії.
Хімія є однією з основних природничих наук, з якою пов’язаний процес формування єдиних цілісних знань. Вона виступає як сполучна ланка неживого з живим. Тому одним із завдань позакласної роботи з хімії є формування специфічних навичок поведінки з речовинами, умінь грамотно застосовувати знання з хімії в спілкуванні з природою, показати гуманістичну спрямованість хімії, її зростаючу роль у розв’язанні глобальних проблем людства, в тому числі й захисті довкілля від забруднення промисловими і побутовими відходами, виховувати екологічну культуру учнів.
Хімія як одна з навчальних дисциплін дає змогу засобами свого предмета здійснювати екологічну освіту і виховання учнів безпосередньо у процесі навчання. При цьому екологічна освіта повинна:
спиратися на хімічні знання учнів, розкривати їх екологічну сутність, що дасть змогу учням у майбутньому усвідомлено брати участь в охороні довкілля;
сприяти розумінню ролі хімічних факторів, які впливають на природу, в тому числі і на людину;
давати змогу виробляти певну позицію, що зумовлює екологічно грамотну поведінку учня. Екологічне виховання в позакласній роботі з хімії має широкі можливості, створюючи передумови для розвитку соціальної активності учнів, їхньої самостійності, усвідомлення природи як системи цінностей, розвиваючи здатність до моральних оцінок як індивідуального, так і суспільного ставлення до навколишнього середовища.


 

Категорія: Навчально-методична робота | Переглядів: 38 | Додав: loafer2008 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: