Корисна інформація для учасника ЗНО - 2019

 

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 року № 1096. У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей (відбулися зміни порівняно з 2018 роком).

 

В 2019 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років.

Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018 та 2019 років.

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення  не більше ніж на чотири спеціальності.

На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) в розділі «Предмети» можна ознайомитися з характеристиками сертифікаційних робіт та критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

 

МЕДИЧНИЙ та ПРАВНИЧИЙ НАПРЯМИ НАВЧАННЯ

Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», галузі знань «Охорона здоров’я» з другого та третього конкурсних предметів –  не менше 150 балів (біологія, хімія, фізика, математика). Не менше 130 балів – для спеціальностей «Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління і право», «Міжнародні відносини».

Для осіб з глибоким порушенням зору, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, тести з української мови і літератури, математики, історії України, біології будуть адаптовані для використання шрифту Брайля.

Також під час додаткової сесії ЗНО-2019 буде організовано апробацію технології проведення ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей.

Більше інформації про ЗНО: Український центр оцінювання якості освіти: www. testportal.gov.ua, Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти: www.zno-kharkiv.org.ua


Різдвяна казка розпочинається з Дня Святого Миколая. Із його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії. Сьогодні він завітав із подарунками у стіни навчального закладу, щоб привітати учнів. 


Адміністрація ДПТНЗ «Полтавське ВПУ ім. А. О. Чепіги» вітає з цим чарівним святом маленьких і великих українців. Миру Вам і добра, достатку, злагоди, благополуччя, світлої радості та веселого свята! Нехай добрий Миколай принесе щастя у ваші сім’ї й благополуччя рідній Україні.


Конкурс офіціантів "Від учня до фахівця"

  

5 грудня 2018 року в училищі відбувся конкурс професійної майстерності серед учнів за фахом "Офіціант" "Від учня - до фахівця". 8 учнів, які оволодівають зазначеною професією, змагались у знаннях, майстерності та спритності. 

Оцінювало виступи учасників компетентне журі. 

Конкурс розпочався з презентації. 

Завдання теоретичної частини виконувалися у форматі тестування на базі кабінету 210

Практичне завдання (сервірування столу на 4 персони згідно меню за попереднім замовленням, складання серветок, технологія обслуговування гостей напоями та захист конкурсної роботи) було виконане конкурсантами на базі навчального ресторану. 

Переможцями конкурсу стали: Жукова Крістіна (група 318) - І місце; Тарасюк Богдан (група 318) - ІІ місце. Вітаємо переможців та зичимо наснаги у підготовці до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів за фахом "Офіціант".


День виробничої практики

Вже вдруге в історії навчального закладу, 21 листопада 2018 року, було проведене "Свято виробничої практики". В цьому році захід став більш масштабним.

Найкращих учнів та працівників відзначили Почесними грамотами і подарували цікаву подорож гоголівськими місцями за маршрутом Полтава-Гоголево-Великі Сороченці-Миргород-Полтава.

Учні та працівники училища отримали змогу на власні очі побачити побут і оточення великого митця, а також поринути у містичний світ Миргородщини.


Проведення І етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

У рамках Дня писемності і української мови у навчальному закладі було проведено вищезазначений конкурс викладачем української мови і літератури Вітковською Світланою Миколаївною.


ХVIII радіодиктант єдності 

Учні і працівники навчального закладу долучилися до масштабного національного флешмобу - написання радіодиктанту. Офіційне гасло заходу - #пишеморазом.   


У ДПТНЗ "Полтавське ВПУ ім. А. О. Чепіги" продовжується вступна кампанія з підготовки учнів на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст" за спеціальністю "Харчові технології". За результатами іспитів з української мови (16.07.2018) та фахового випробування (20.07.2018) з наступним конкурсним балом учні допущені до конкурсу на зазначену спеціальність.

За результатами конкурсного відбору рекомендовано на бюджетну форму навчання. 

 

 

 

 

 

 

Конкурс дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей"

Відповідно до плану заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні, 25 квітня 2018 року було проведено конкурс дитячого малюнку "Охорона праці очима дітей". За результатами: 1 місце - група ХТ-1, 2 місце - групи 312, 316, 3 місце - ХТ-2. Вітаємо переможців. 

 

Охорона праці

 


Педагогічні читання 

 

11 січня в педагогічному колективі  відбулися педагогічні читання на тему «Шляхи формування висококомпетентної особистості у педагогічній спадщині відомих педагогів».

 У світі дедалі привабливішими стають ідеї гуманної педагогіки, які стверджують, що найважливіші цінності школи – дитина й педагог, здатний розвивати, захищати, оберігати її індивідуальність. «Знати, любити, підносити дитячу особистість» − таким педагогічним кредо керувався  у своїй роботі видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.


Інформація для учнів про пробне ЗНО 2018.

Додаток 1 Додаток 2

Реєстрація на ЗНО з 6.02 по 19.03.2018

 

 

Підведення підсумків участі учнів та працівників у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах  

6 грудня в училищі відбулися урочистості з нагоди підведення підсумків участі учнів та працівників навчального закладу у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах. Почесними грамотами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та солодкими призами були відзначені учні-переможці конкурсів різного рівня та майстри виробничого навчання та викладачі, які були причетні до їх підготовки.


Вітаємо!!!

Вітаємо ученицю групи 312 Орленко Ілону, яка за результатами обласного етапу  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, стала переможницею і нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. До участі у всіх етапах конкурсу Ілону готувала досвідчений педагог, викладач-методист Вітковська Світлана Миколаївна.

Бажаємо творчих успіхів і подальших перемог!


Вітаємо!!!

Вітаємо учня групи 213 Разінькова Сергія, який за результатами обласного етапу Міжнародного мовно - літературного конкурсу серед учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка посів 4 місце. 


Всеукраїнський конкурс професійної майстерності Worldskills Ukraine 2017

 

За підсумками конкурсу маємо наступні результати:

Нащинський Ярослав, учень групи 412 отримав І місце за компетенцією "Кондитерське мистецтво", Модуль "Художня робота з тістом"

Турак Олег, учень групи ХТ-2, отримав ІІ місце за компетенцією "Кулінарне мистецтво"


День виробничої практики

З метою підведення підсумків виробничої практики 2017 року 18 жовтня в навчальному закладі відбувся День виробничої практики. 
В програмі закладу передбачено: презентація баз виробничої практики - оздоровчих закладів, відзначення кращих учнів та працівників грамотами та подяками, святкове пригощання і розіграш лотереї для організації екскурсійної поїздки "Полтава туристична"

Презентація виробничого загону, який проходив виробничу практику на оздоровчій базі "Голубе полум'я" (Херсонська область, Генічеський район, с. Стрілкове)

Нагородження грамотою за сумлінну працю, особистий внесок у розбудову навчального закладу

 1

Переможці туристичної лотереї20 жовтня учні училища вирушили в подорож за маршрутом "Полтава-Диканька-Опішне-Великі Будища-Полтава"

Екскурсанти біля легендарного дубу (с.Диканька)

Майстер-клас з гончарного виробництва проводить працівник музею Гончарства (с. Опішне)

Учні навчального закладу-учасники старовинного весільного обряду (музей Весілля, с. В.Будищі)


Мій навчальний заклад - ДПТНЗ "Полтавське ВПУ ім. А.О.Чепіги"


Міжнародний фестиваль

“Східний кулінарний Кубок Європи”

у місті Брашов (Румунія)

 

1-4 червня 2017 р. з нагоди 10-річчя (2007-2017 рр.) Asociatia Culturala Euro Est Alternative відбувся  Міжнародний фестиваль  “Східний кулінарний Кубок Європи” у місті Брашов (Румунія).

Команда навчального закладу взяла участь у конкурсі у складі збірної команди ГС “Український кулінарний союз” за підтримки найбільшої професійної організації шеф-кухарів Румунії.

Метою діяльності Громадської спілки «Український кулінарний союз» (public association «Ukrainian culinary union») є консолідація та активізація зусиль практиків та освітян у справі розвитку кулінарної майстерності та ресторанного сервісу, підвищення професійних компетентностей, впровадження стандартів світового кулінарного мистецтва, інтеграції у світовий професійний простір та обмін інноваційним досвідом.

Участь у конкурсі брали представники Румунії, Росії, Сербії, Італії, Греції, України, Мальти, Тунісу, Південної Кореї, Сінгапуру, Німеччини, Македонії, Хорватії, Польщі, Данії, Швеції, Узбекистану, Ізраїлю, Туреччини, Кіпру, Канади, Єгипту, Угорщини, Іспанії, Португалії, Болгарії, Монтенерго.

Оцінювали роботу учасників професійне жюрі –  WACS і Евро Торк.

Захищати честь закладів професійно-технічної освіти Полтавського регіону випала конкурсанту, який представляв Державний професійно-технічний навчальний заклад «Полтавське вище професійне училище ім. А.О.Чепіги» - Старущенко Артем, учень групи ВХП – 17/16, у супроводі старшого майстра Заєць Наталії Валеріївни. Артем вже неодноразово перемагав у Всеукраїнських та  Міжнародних конкурсах із кулінарного мистецтва.

Конкурсант брав участь у наступних номінаціях:

Індивідуальний практичний клас. J2. Страви з птиці.

Індивідуальний практичний клас. J2. Страви з яловичини.

За результатами конкурсу Старущенко Артем був відзначений двома  срібними медалями у вищезазначених номінаціях. Переможця нагороджував Голова асоціації кулінарів Румунії.

Також протягом  2 – 3 червня 2017 року, у Дасія Холл пройшов ряд кулінарних демонстрацій і майстер-класів від видатних шеф-кухарів Європи, Азії, ACEEA Romania із рейтингом Мішлен.

Це масштабна подія для спеціалістів ресторанного господарства, які прагнуть збагачувати набутий досвід з кулінарного і кондитерського мистецтва.

Тож вітаємо Старущенка Артема і бажаємо подальших перемог!


Конкурс пасхальних композицій

У переддень світлого свята Христова Воскресіння у навчальному закладі відбувся конкурс пасхальних композицій,  переможцями якого виявилася група ВХП-17 з композицією "Пасхальний заєць з подарунками". 


Загальноучилищні батьківські збори

12 квітня в училищі проведені загальноучилищні батьківські збори, на яких традиційно стояло питання щодо здоров'язбереження та життязбереження учнів. Проблему пожежної безпеки розкрив Шугалєй Олександр Миколайович, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС України в Полтавській області. 

Питання попередження та виявлення вживання наркотичних речовин висвітлив Олійник Сергій Володимирович, нарколог Полтавського обласного наркологічного диспансеру.

Про відповідальне батьківство, профілактику насилля в сім'ї вела мову Івкова Ада Григорівна, спеціаліст служби у справах дітей Київської районної в місті Полтаві ради.


Обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності учнів професійно-технічних навчальних закладів "Нове покоління"

22 березня 2017 року відбувся звітний концерт колективів художньої самодіяльності навчального закладу в рамках обласного конкурсу художньої самодіяльності учнів професійно-технічних навчальних закладів "Нове покоління". 

Хор училища виконує Гімн січових стрільців "Ой, у лузі червона калина"  (керівник - Маргарита Кох)

На сцені - оркестр народних інструментів під керівництвом Валентини Непоради. 


Концерт до Міжнародного жіночого дня

7 березня найщиріші вітання отримали дівчата та жінки училища від колективів художньої самодіяльності. До їх уваги був запропонований святковий концерт. 


Новорічний Бал-конкурс "Чарівна пара"

29.12.2016 в актовій залі увазі учнів та працівників було запропоноване традиційне новорічне дійство - конкурс "Чарівна пара". Його учасниками стали: Оксана і Вакула (Баянчан Олександр, Прус Вікторія), Аладін і Жасмін (Іщенко Микола, Федорова Яна), Юлій Цезар і Клеопатра (Завалій Дмитро, Горбунова Мирослава), маленький Принц і Роза (Москаленко Ярослав, Пасічна Аліна), Кай і Герда (Панков Євген, Скріпніченко Анна-Ніколь). Переможцями за одноголосним рішенням журі та глядачів було визнано пару Оксана і Вакула.   

Привітання учнів пільгових категорій з Днем святого Миколая та Новим Роком.

19.12.2016 та 30.12.2016 року адміністрація навчального закладу привітала дітей пільгових категорій з Днем святого Миколая та Новим Роком. У святково вбраній залі навчального ресторану на них чекав святковий обід та подарунки.

 

 

Конкурс - найкраща популяризація робітничих професій

 

З 31 жовтня по 01 листопада 2016 року за підтримки Міністерства освіти і науки України, громадської організацією «WorldSkills Ukraine» вперше в Україні відбувся конкурс професійної майстерності «WorldSkills».

WorldSkills – це міжнародний некомерційний конкурс, який проводиться у 72 країнах.

 У конкурсі брали участь 150 учасників із 25 регіонів країни за 11 професійними компетенціями.

Честь представити Полтавщину була надана навчальним закладам: ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги» та Вище професійне училище №7 м. Кременчука.

Конкурс проводився за наступними професійними компетенціями: кондитерське мистецтво, кулінарне мистецтво, ресторанний сервіс, перукарське мистецтво, технології моди, зварювальні роботи, сухе будівництво та штукатурні роботи, облицювальні роботи, сантехніка та опалення, мехатроніка та мобільна робототехніка.

Захід відвідали високоповажні гості: Гройсман Володимир Борисович, Прем’єр-міністр України, Лілія Михайлівна Гриневич, Міністр освіти і науки України, Рева Андрій Олексійович, Міністр соціальної політики, Жданов Ігор Олександрович, Міністр молоді та спорту України та Райнін Ігор Львович, Голова Адміністрації Президента України.

 Учні ДПТНЗ  «Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги» брали участь в 3 компетенціях:  «Кондитерське мистецтво» - Глушко Юлія, учениця групи ВХП – 14, «Кулінарне мистецтво» - Старущенко Артем, учень групи ВХП-17, «Ресторанний сервіс» - Кузенко Костянтин, учень групи 206.

 Глушко Юлія здобула перемогу в професійній компетенції «Кондитерське мистецтво» і була нагороджена Дипломом ІІ ступеня та срібною медаллю.

У конкурентній боротьбі Глушко Юлія, Кузенко Костянтин, Старущенко Артем відзначені дипломами учасників.

Всеукраїнський конкурс «WorldSkills  Ukraine» проводився паралельно з ІІ Міжнародним кулінарним фестивалем «ВЕSТСооkFEST-2016» відповідно до рекомендацій Всесвітньої Асоціації Кулінарних Союзів (Worldchefs).

Команда ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А. О. Чепіги» була представлена в номінаціях:

 «Страви автентичної національної кухні»,

«Страви з м’яса» (Старущенко Артем, учень групи ВХП – 17),       «Художня робота з тіста» (викладач спеціальних дисциплін Коноваленко О. Ю.).

За результатами конкурсу в номінації «Страви автентичної національної кухні» Старущенко Артем виборов диплом ІІ ступеня та срібну медаль, у номінації  «Страви з м’яса»  -  диплом ІІІ ступеня та бронзову медаль. Викладач Коноваленко Олена Юріївна була відзначена дипломом ІІ ступеня та срібною медаллю у  номінації «Художня робота з тіста».

 


Гордість ВПУ

Вітаємо ученицю рупи 112 Орленко Ілону, яка за результатами фінального етапу VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка, стала переможницею і нагороджена Дипломом ІІІ ступеня. До участі у всіх етапах конкурсу Ілону готувала досвідчений педагог, викладач-методист Вітковська Світлана Миколаївна.

 Творчих злетів та подальших успіхів у навчанні, трудовій діяльності, хай надихає любов до рідної мови та невмируще слово Кобзаря.