Бібліотека  ДПТНЗ

«Полтавське вище професійне  училище ім. А. О. Чепіги»  запрошує шанувальників книги в свій інформаційний простір.
                     Бібліотека та світ книги відкриті для вас!

Співпраця бібліотекаря з педагогічним колективом

Бібліотека, як структурний підрозділ закладу, приймає активну участь у освітньо-виховному процесі через бібліотечні культурно-просвітницькі заходи та забезпечення інформаційної і документальної підтримки навчальної діяльності викладачів, майстрів виробничого навчання, вихователів та здобувачів освіти.

Читати далі

День української писемності та мови

Уже стало доброю традицією 9 листопада, у День української писемності та мови, писати радіодиктант національної єдності. Підготуватися до нього допоможе викладка книг: «Я мову рідну збережу й вінок їй виплету на славу»

Читати далі

«Минуть роки, минуть віки, а подвиг житиме завжди»

Саме під такою назвою відбувся тематичний урок – подорож в ми

«Історичний портрет гетьмана Петра Сагайдачного», присвячений 400 р. з часу Хотинської битви (1621).

Читати далі

Бібліотека на допомогу учням: « Булінг. Протидія булінгу»

(Правова освіта )

Ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки ставила за мету бібліотекар під час зустрічі 23.10.2021р. з учнями групи 111 робітник з комплексного обслуговування будинків.

Читати далі

Урок видатних особистостей: «Кінь, шаблюка, вітер в полі – і ніхто не здолає козацьку долю»

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва та День Захисника України.

Не є виключенням і бібліотека нашого навчального закладу.

Для учнів групи 116 з професії кухар, майстер ресторанної справи був проведений захід, який супроводжувався оглядом книг з тематичного перегляду літератури: «Як колись на Україні гарцювали козаки» та ознайомленням з новими книгами про історію козацтва.

Читати далі

Калейдоскоп подій

Другий місяць осені розпочинається з особливої дати – 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Бібліотекар Юхно Л.П. провела для учнів групи 113 з професії слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання представила калейдоскоп подій, приуроченого до цієї події.

Читати далі

 «Українське слово проситься до тебе…»

Саме під такою назвою 30 вересня 2021р. бібліотекар для учнів групи 114 провела День інформації. Пізнавати світ із книгою в руках – справа надзвичайно цікава. Але особливий інтерес у читачів завжди викликають нові видання, які приваблюють новизною інформації, змістовним текстом, мають чудову поліграфію та сучасне дизайнерське оформлення. Тож, рамках заходу було оформлено виставку нових надходжень літератури до бібліотеки за останній рік.

Читати далі

 

Бібліотечний урок: «Як конспектувати книгу, статтю»

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці навчального закладу відбулися різні заходи, які пройшли під девізом «Бібліотека – це відкритий простір для кожного читача», зокрема книжковий дрескод: «Книги, які знають, книги, які читають», віртуальна бібліотечна подорож: «Музей літературних героїв».

Ключовим напрямом роботи  бібліотеки як структурного підрозділу загальноосвітнього навчального закладу є і  виховання інформаційної та бібліотечно-бібліографічної культури учнів.

Читати далі

Ідеї Симона Петлюри українці відроджують уже в незалежній Україні  

Вагомим елементом історичної освіти, дієвим чинником у вихованні патріотизму та підвищення інтересу до історії України в учнів є вивчення життя та діяльності Симона Петлюри. Симон Петлюра вніс вагомий вклад в історію українського державотворення. А оскільки він є уродженцем  міста Полтави, то звичайно ж, це викликає у нас підвищену зацікавленість.

Читати далі

 

Олімпійський День-2021

Свято Олімпійського Дня-2021, присвячене 125-річчю від дня заснування Міжнародного Олімпійського комітету, Дню фізичної культури і спорту в Україні, підготовці спортсменів до Ігор ХХХІІ Олімпіади-2020 в м. Токіо, 8 вересня 2021 року завітало і в наш навчальний заклад.

Читати далі

 

Хочеш досягти більшого – читай!

 Із метою популяризації книги та підняття престижу читання, задля формування позитивного іміджу бібліотеки навчального закладу 4.09.2021р. було проведено для учнів, що проживають в гуртожитку  ряд заходів, зокрема: книжковий дрескод: «Книги, які знають, книги, які читають» та віртуальна бібліотечна подорож: «Музей літературних героїв»

Читати далі

 

 

    

Охорона  праці – запорука життя

Бібліотека активно долучилася до проведення заходів щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці в училищі. Оформлено інформаційну бібліотечну листівку  «28 квітня – Всесвітній день охорони праці». Також в читальній залі бібліотеки організований  Куточок з охорони праці:  « Охорона  праці – запорука життя»

Читати далі

 

 

 

 

 Летять журавлі на Чорнобиль

26 квітня – знакова для України й усього цивілізованого світу дата, яка вже три десятиліття нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії. З цієї нагоди у  читальній залі бібліотеки бібліотекар  розгорнула  книжково-документальну експозицію «Летять журавлі на Чорнобиль».

Читати далі

 

 

 

                             Брейн - ринг «Шляхами Тарасової  долі»

 10  березня для здобувачів освіти  гр. 112 в читальній залі бібліотеки відбувся захід, присвячений життю і творчості Т. Шевченка. Мета заходу: виховувати почуття любові та поваги до рідної мови, художнього слова, поглиблювати знання учнів про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря, сприяти усвідомленню значення творчості поета для української та світової культури, для кожного особисто.

Читати далі

 

Віртуальна екскурсія: « Музей української поетеси Лесі Українки

 у с. Колодяжному»

     Цей захід для учнів  групи 214 провела 23 лютого завідувачка бібліотекою Л. Юхно.

 

Читати далі

Година патріотичної поезії: «Реквієм Небесній Сотні»

 

 «Небесна Сотня» – це Герої нашого часу! Яких  вшановує вся країна.

Тож учні  316 гр. на чолі з бібліотекарем провели годину патріотичної поезії і вшанували співвітчизників, які віддали життя за свободу й незалежність України, за право свого народу стати рівноправним членом європейської спільноти.

 

 

 

 Історичний екскурс: «Україна: соборна, вільна, сильна»

Бібліотекар  провела для учнів, що завітали в читальну залу бібліотеки.

 

Грудень,2020

До Всеукраїнського тижня  прав людини

  Бібліотекар підготувала юридичну мандрівку: «Законодавство, яке  захищає тебе» та  інформаційний кругозір: «Правам людини – європейський рівень поваги та захисту». Учні мали змогу переглянути матеріали  книжкової  виставки «Його величність - Закон».

                                                 

 

Листопад, 2020 

 «Де б ти не був – вшануй!»

«Вічна пам'ять тим, хто не пережив лихоліття Голодомору» - такими словами розпочалася вахта пам’яті  в гуртожитку навчального закладу.

                                                 

Мовне  асорті

Шановні  користувачі бібліотеки! Перевіримо ваші знання з української мови. Дайте відповіді на запитання, з якими ви можете ознайомитися на Прес-центрі навчального закладу та у бібліотеці.

                                                 

«Нас зібрала одна природа»

Користувачі бібліотеки можуть долучитися до  участі у  літературно – екологічному  круїзі. Для цього треба дати  відповіді на запитання.

                                     

 

У навчальному закладі проведені заходи, присвячені року математичної освіти  в Україні, зокрема,

 фізико – математичний  марафон, індивідуальна бесіда «Як люди навчились рахувати» для учнів групи ХТ-5.

В куточку «Методична скарбниця» на викладачів очікує бібліографічний огляд літератури «Викладання математики: методика. Досвід. Рекомендації».

До уваги користувачів бібліотеки  нові надходження!!!

  Запрошую  отримати нові  посібники та підручники, що надійшли до бібліотеки, а саме: Стахмич Т.М. Кулінарна справа Технологія приготування їжі; Гуржій А.М Електротехніка та основи електроніки; Попов А Ф Основи слюсарної справи;  Базь О С Токарна справа ч1.; Гуменюк І.В Тенологія механоскладальних робіт.  Завантажити їх в  всі бажаючі можуть  в Інтернеті в основному у форматі PDF.

 

Жовтень2020

«Козаки - символ мужності, честі, національної гордості»

 Саме під такою назвою бібліотекар  Юхно Л.П. та викладач Долгополов В.В. провели для учнів 218гр. інтелектуально - патріотичний конкурс з нагоди Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва.

Урок-  вікторина: « Спорт! Спорт! Спорт!»

(До Тижня фізичної   культури і спорту)

Учні 313 групи взяли участь, разом з викладачами фізичної підготовки,  в підготовленій бібліотекарем Юхно Л.П.  вікторині та прослухали огляд літератури з книжкової  тематичної виставки: «Здорове покоління   –  сильна держава», отримавши цікаву, пізнавальну та вичерпну інформацію про вплив спорту на здоров’я людини.

Вересень2020

До Всеукраїнського Дня бібліотек

 Була проведена низка заходів, мета яких  -  всіляко сприяти  читанню, та шанобливому ставленню до книги.

Тематичний перегляд літератури: «Здорове харчування»

 Учні навчального закладу продовжують знайомитись з правилами здорового харчування.

ВІДЛУННЯ ЗАПОВІТІВ ЗЕМЛЯКІВ

 Саме під такою назвою бібліотека  отримала випуск 5 -го альманаху, присвяченого 250-річчю від дня народження І. П. Котляревського.

Запрошуємо всіх користувачів до  бібліотеки  для ознайомлення з виданням.

 

Лютий 2020

Літературна експедиція:  «Какао,  історичні відомості про какао. Шоколад»

Невідомі і корисні факти про какао та  шоколад та його корисні властивості дізналися від бібліотекаря  учні 216 гр., що завітали до бібліотеки на КВД під керівництвом кл. керівника Улізько М.М. та майстра в/н Зубар І.В. 29.02.2020р.

Літературна світлиця «В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря»

Всіх любителів безсмертного Тарасового слова запросила до бібліотеки бібліотекар Юхно Л.П. Метою зустрічі  є пізнання підростаючим поколінням постаті Великого Кобзаря, актуально -->