Сайт Полтавського ВПУ ім. А.О. Чепіги - Бібліотека

Бібліотека ДПТНЗ "Полтавське ВПУ ім. А. О. Чепіги" - інформаційно-загальноосвітній і культурний центр навчального закладу,


запрошує шанувальників книги
в свій інформаційний простір:
сайт регулярно поповнюється
новим позитивним контентом.
Бібліотека та світ книги відкриті для вас!

 


Чекаємо вас в бібліотеці за адресою:
м. Полтава, вул. Курчатова 15


Ласкаво просимо!

 

 

 

Новини Бібліотеки

«В серцях людських не вмерли Крути,

Вони проклали у майбутнє шлях,

Щоб гордо майорів навіки

Жовто-блакитний України стяг».  

         Матеріали виставки допоможуть розширити   знання користувачів бібліотеки про трагічні події січня 1918 року під Крутами, на прикладі подвигу виховувати почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, борців за  незалежність України . 


Презентація нових книг

 «Відчайдухи. Історії українських воїнів. Книга 1,2» відбулася 25.01.2017р.  для учнів  113групи. Книги  розповідають про відважних оборонців української землі, що ризикуючи своїм життям щомиті боронять  Україну, виявляючи патріотизм і хоробрість. Книги розраховані на широкий загал. 

 


«Соборність – єдність не лише території, а й прагнень»

 Участь  у філософському столі: завершився оглядом матеріалів з книжкової ілюстративної виставки: «Суверенній Україні слава нині і повік».

Грудень місяць 2016 року


Тиждень природничих дисциплін 

розпочався з книжкової  виставки «Краса землі моєї голубої» та  огляду матеріалів тематичної папки: «Екологічна Полтавщина».


До Дня прав людини

 

7.12.2016р. учням 116 гр.  в стінах бібліотеки демонструвалося  відео: «Міжнародний день захисту прав людини » . Література з  правового  куточку:  «Знати свої права, виконувати обов’язки» допоможе учням  в означеному питанні.  А перед цим, ще 3.12.2016р. учні групи 212 разом з бібліотекарем та м/в Срібною Л.В. взяли участь в екскурсії до бібліотеки – філіалу №7 ЦБС під час КВД, де мали змогу ознайомитися з новинками літератури на правову тематику.


 Історико- патріотична година: «Українська армія: історія і сучасність»

 

Військово-патріотичне виховання  - в центрі уваги бібліотекаря. Заходи проходять не лише  в стінах бібліотеки, але й в навчальних аудиторіях. Один з них -  історико-патріотична година: «Українська армія: історія і сучасність» була  проведена  бібліотекарем  для учнів  116гр. Вони мали змогу переглянути матеріали з тематичного перегляду літератури: «Гордість, мужність, опора держави».


Листопад місяць 2016

 


 

«Україна – це територія гідності й свободи », - такими словами розпочала усний  журнал бібліотекар. Учні своїми руками виготовили символіку України.

​ 

 


Поспішайте, адже   до Тижня  технолога  бібліотекар підготовила для  користувачів кулінарного циклу книжкову виставку – інсталяцію «Смачні страви – символ затишної домівки». Вас чекають також цікаві заходи:

- Кулінарний дайджест: « Українська кухня -  одна з найкращих у світі».

- Презентація: «Вітаміни: овочі на вашому столі».


До Дня пам’яті жертв голодоморів бібліотекар  для учнів 314 провела

- урок пам’яті: «З присвятою замордованим голодом…».  Учні 114гр. мали змогу проглянути    презентацію: «Трагедія Голокосту» та прослухати розповідь бібліотекаря  про трагічні події в історії українського народу, що призвели до драми голодомору 1932- 1933 років.

 


«Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові»,  – такими словами розпочала свій виступ Юхно Л.П. під час проведення заходів до  Дня української писемності для груп №216 та №204. В ході проведення  вони мали змогу ознайомитися з відео – презентацією «Рідна мова чиста, як роса ». Відбулося і відеознайомство (цикл « Письменники-ювіляри 2016 року»): «Наш земляк  Л.П. Бразов» (100 років від дня народження) . Захід закінчився бібліографічним оглядом книг з книжкової  виставки : «Прилиньмо душею до перлин рідної мови».

 


Жовтень 2016

Годину пам’яті: «Студентська революція  на граніті – перший ненасильницький політичний протест» підготовили і провели бібліотекар, викладач Вакуленко Н.В., керівник худ. самодіяльності Гелла І.О. для учнів 1-го курсу 17.10.2016р.


 

Військово – патріотичне виховання – в центрі уваги бібліотекаря.  Історико- патріотична година:

«Українська армія: історія і сучасність» була проведена для учнів  116гр.  12.10.16р.

 


 

Тиждень математики і фізики:  розпочався з математичного турніру: «Кмітливі та завзяті» для учнів 216гр.

Учні мали змогу також  переглянути  тематичний книжковий перегляд: «Книжковий кошик: підручники».

 


Англійська мова – це цікаво. Так вирішили присутні під час проведення  інтелектуального атракціону: « Вивчай англійську і зрозумієш світ» 24.10.16р.

 


Вересень 2016


Бібліотекар взяла участь в уроці мужності: «Визволителям Полтавщини, борцям за  Батьківщину – земний уклін».


Всеукраїнський день бібліотек.

Ціла низка заходів проводиться до цього свята. Серед них: для учнів, що проживають в гуртожитку були проведені: година спілкування: «Книга – атрибут людського життя, спілкування, історії народу» та конкурсно – розважальний  гурман-вечір: «На гостину до української байки ».

Учні 106гр. мали змогу взяти участь в бібліотечному  уроці – конференції « Виникнення книгодрукування в Україні ».

 Дискусійний майданчик: «Навіщо берегти підручники» зібрав всіх небайдужих до даної проблеми в читальній залі бібліотеки.

 

 

Інтегрований бібліотечний  урок – діалог: «Комп’ютерна бібліотека » продовжив цикл заходів, присвячених книзі.

 Бібліотечний урок «У гості до періодичних видань»  та бібліографічний калейдоскоп  змогли відвідати  учні 105гр. на  Клубі вихідного дня «Джерело».

Незабутні враження  залишила в серцях  учнів 118 гр. година спілкування з  поетесою та художницею  Н.С. Коркішко- Воронцовою: «Народжувала геніїв Полтава. Давала їм наснагу ця земля».

Були проведені і інші заходи. Тиждень був насиченим ними і корисним для користувачів бібліотеки.

 

 


Життєвий доробок М. С.  Грушевського – багатюща скарбниця знань для будівничих незалежної України.  Тож вас зацікавить виставка – портрет  «Жив і творив  заради України » (150 років від дня народження  Михайла Сергійовича Грушевського).

 

 


Учні групи 313 стали учасниками фізкультвікторини:  «Знавці олімпійського спорту» та  мали змогу переглянути  тематичний перегляд літератури: «Спорт для всіх!»  під час  Тижня фізичної   культури.

 

 


«Збереження національної книги, визнання її національним пріоритетом – необхідний і визначальний фактор самовідтворення культури українського народу нашої незалежної держави» - такими словами розпочала свій виступ бібліотекар, взявши участь в першому уроці « Від проголошення незалежності до сучасної України».

 


День знань - особливе свято!

Світлий вересень знову скликає

В рідні стіни учнів своїх .

І до книжки, до знань закликає,

Щоб учився тут кожен й мужнів.

Бібліотека запрошує до себе в гості. Читачі мають змогу взяти книги, матеріали з книжкових виставок, користуватися тематичними папками, мультимедійною картотекою.

Березень 2016

 


Бесіда : «Культура спілкування»  проведена для учнів групи №214 з професії  кухар – офіціант.


Поглибити і узагальнити знання учнів про театральне мистецтво, розвиток театрального мистецтва в Україні, про культуру поведінки у театрі; розвивати потребу, бажання відвідувати театри -  ставила собі за мету бібліотекар під час проведення  бесіди – досьє:  «Театр - світ духовності і краси».


«Великий провісник української долі ».

Бібліотечні світлини:«Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря»  змогли відвідати учні гуртожитку під час проведення Шевченківських днів. В кінці заходу огляд книг з виставки – вшанування «Великий провісник української долі ».


Лютий 2016

Шановні  учні, на вас чекає  в читальній залі  (8.02.16 - 12.02.16)  літературна вітальня:  «Час професіонала». Бібліографічний  огляд літератури:  «  Подорож в світ сучасного підручника» та віртуальна  книжкова виставка  «Нові книги нового століття» - все це для вас!.

До уваги учнів - презентація «Раціональне харчування». Огляд книг з книжкової  виставки: «З давнини до сучасності українська  кухня » завершив зустріч.


Урок здоров’я: « Корисна їжа і здоров'я»

проведений для учнів гр.202  26.02.16р. розпочав  тиждень кулінарної майстерності. І тут не обійтися без комп'ютера!  До уваги учнів - презентація «Раціональне харчування». Огляд книг з книжкової  виставки: «З давнини до сучасності українська  кухня » завершив зустріч.


 «Без чого не можна уявити український обід?»  

- такі питання вирішувала бібліотекар  разом з  учнями  гуртожитку навчального закладу  під час проведення  конкурсно – розважального  пізнавального  вечора .


.

Авторська презентація бібліотекаря : «Традиційні закуски до вино - горілчаних та безалкогольних напоїв, коктейлів, соків, кави» була продемонстрована учням гр.205  2.02.16 р. під час тижня майстерності офіціанта.

все це для вас!.

До уваги учнів - презентація «Раціональне харчування». Огляд книг з книжкової  виставки: «З давнини до сучасності українська  кухня » завершив зустріч.

 


Тиждень суспільних дисциплін розпочався в бібліотеці  з  вечора  пам'яті Героям  Небесної Сотні:  «Герої не вмирають…просто йдуть..», що був проведений бібліотекарями Юхно Л.П. та Величко З.А. (бібліотекарем Полтавської  обласної  універсальної  наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського) для учнів  групи 114 . Вечір закінчився оглядом матеріалів з книжкової  виставки: «Пам’ять про героїв стукає в наші серця» та газетно  – журнальної  експозиції: «АТО – зона особливої уваги».

І, звичайно ж, фото на пам’ять

.


Січень 2016

Згідно тематики заходів на зимові канікули на 2015-2016 н. р. учнівські групи мали можливість цікаво і змістовно провести своє дозвілля  в читальній залі бібліотеки на Клубі вихідного дня.

 


22 січня святкуємо День Соборності України!.

 

В цей день пропонуємо для вас:

- випуск стіннівок,

- книжкову виставку: «Україно, мій духмяний цвіте, через терни йшла  до волі стільки літ».

 

 «А мати жде додому сина»

 

Книжкова тематична полиця:  «А мати жде додому сина»,  організована в куточку з військово – патріотичного виховання «Безсмертним подвигом своїм вони прославили Вітчизну»,  присвячена пам’яті учнів нашого закладу,  які  віддали своє життя, захищаючи кордони України від агресора.  Під час огляду матеріалів Любов Пилипівна звернула увагу  на  створену тематичну папку «На захисті Вітчизни». Учні продекламували вірші про Україну.

 


Грудень 2015

Тиждень природничих дисциплін в бібліотеці розпочався 11.12.15 з книжкової виставки  – дискусії :«Людина і природа третього тисячоліття»  та  довідковим  бюро: «Природні заповідники м. Полтава»,  розміщеним   на прес – центрі  навчального  закладу. Викладачем Василевською В.В. були представлені на учнівський загал кращі реферати з предмету біології .

Самими активними учасниками стали учні 113 групи з професії слюсар з ремонту автомобілів, електрозварник ручного зварювання під час проведення гри «Поле чудес» 04.12. 15 р.(в рамках тижня  математики і фізики), яка була проведена бібліотекарем Юхно Л.П. і викладачем  фізики Солодом В.П. Довідкове бюро «Цікава фізика», розміщене  на  прес – центрі містив цікаву інформацію для учнівського загалу.

В читальній залі бібліотеки  зацікавленість в учнів 212 групи з професії кухар,офіціант  викликав математичний калейдоскоп «Цікаві факти про математику  та цікавинки про математиків!», проведений бібліотекарем.


 

 

 В центрі уваги роботи бібліотекаря  військово  – патріотичне виховання. В читальній залі організований постійний куточок  з означеної теми,де постійно оформляються  книжкові  тематичні  полиці: «А мати жде додому сина»; «Герої не вмирають! Бо куля душі не вбива…»; «Біль мого народу»  та інші.

         Під час проведення прес - калейдоскопу :«Військова служба - поклик долі» Любов Пилипівна звернула увагу  на  створену тематичну папку «На захисті Вітчизни», з матеріалами якої учні мають змогу ознайомитися в куточку з військово – патріотичного виховання.

 


Ознайомлювати учнів із поняттям прав людини, міжнародними правовими стандартами прав людини, розкривати їх зміст, виховувати правову свідомість та активний метод захисту прав людини, виховувати громадянську позицію – мала за мету бібліотекар під час проведення заходів До Дня прав людини, а  саме бесіди  - гри « До дня прав людини » та ділової   гри  «Детективи», проведені з групою 112 та всіх бажаючих користувачів бібліотеки.

Оформлення  правового  куточку:  «Збереження прав людини – головний обов’язок  держави» сприяло  кращому засвоєнню отриманої інформації.


1.12.15р. в бібліотеці  для учнів групи 216 з професії  «Кухар, офіціант» до  Дня боротьби з  ВІЛ/СНІД  проведена викладачем Василевською В.В. виховна година у формі диспуту  « Майбутнє без СНІДу». Захід супроводжувався  презентацією бібліотекаря «ВІЛ/СНІД з року в рік».


Листопад 2015

В методичному куточку  організовано  інформаційний перегляд літератури: «Підручник на допомогу учню». Привертають до себе увагу і надписи – приманки,як – то: «Зупиніться  на хвилинку: ці  підручники чекають на  Вас» . 


ЗАРАДИ  НАШОГО МАЙБУТНЬОГО! СПАСИБІ ВСІМ, ХТО ВІДСТОЯВ МАЙДАН,

ЗА ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД МУЖНОСТІ, СИЛИ ДУХУ, ЧЕСНОСТІ І ПАТРІОТИЗМУ!

21 листопада - День Гідності та Свободи. Це той день для українців, коли ми зробили свідомий вибір, коли перебороли у собі страх. Країна продовжує зазнавати фундаментальних змін. Темою відзначення 21 листопада у цьому році став  слоган "Вільні творять майбутнє", бо весь цей час продовжується процес невтомного творення нових інституцій, нових пластів в українському суспільстві. В цей день у  навчальному закладі відбулася низка заходів, приурочених Дню Гідності і Свободи та пам’яті жертв Голодомору. В читальній залі  бібліотеки учні мали змогу ознайомитися з  історичним досьє:  «День Гідності  та Свободи». Бібліотекар поінформувала  учнів про матеріали  тематичної   книжкової   полиці: «Герої не вмирають! Бо куля душі не вбива…», епіграфом якої стали слова:

 

 

«Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли! В Вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!»

 

 

 

 

 

 

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Огляд книг з книжкової  тематичної  полиці «Чорно – червона коса 33 – го» мав за мету сприяти відновленню історичної пам’яті про Голодомор 1932-33 років, формувати в учнів повагу до минулого України, до людей, які пережили страшне лихоліття Голодомору, виховувати громадянську свідомість.


Робота в гуртожитку

 


«Бринить, співає наша мова…  Мова моя українська, Батьківська, материнська…»               

Формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати  почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб мала за мету бібліотекар і під час проведення свята мови: 

 

«Бринить, співає наша мова…              

Мова моя українська,              

Батьківська, материнська…»               

 

         

 

 
 
 
 
Block title
 
Block content