Бібліотека ДПТНЗ "Полтавське ВПУ ім. А. О. Чепіги" - інформаційно-загальноосвітній і культурний центр навчального закладу,


запрошує шанувальників книги
в свій інформаційний простір:
сайт регулярно поповнюється
новим позитивним контентом.
Бібліотека та світ книги відкриті для вас!

 


Чекаємо вас в бібліотеці за адресою:
м. Полтава, вул. Курчатова 15


Ласкаво просимо!

 

 

 

Новини Бібліотеки

Вересень 2017


Куточок з охорони праці: «Охорона праці та безпека життєдіяльності»

27.09.17 в читальній залі  бібліотеки оформлено новий куточок з охорони праці: «Охорона праці та безпека життєдіяльності».


До  Всеукраїнського Дня бібліотек пройшов ряд заходів:

        Мета: дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення; популяризувати читання літератури, збагачувати знання учнів засобами залучення до книги; формувати щоденну потребу у читанні книги; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

- Бібліосходинки: «Друзі книги».

 - Книжкова виставка: « Книгозбірня – інформація – знання – успіх».       

- Бібліотечний урок: «Бібліотечно - бібліографічні  знання – учням».        

- Віртуальний круїз: «Кращі бібліотеки світу» та інші, згідно річного плану бібліотеки.

 


Урок мужності: «Серед святкових наших дат є дата звільнення Полтави»

Книжкова виставка – репортаж : «Перлини землі  Полтавської»

  відкрила  ряд заходів, присвячених Дню рідного міста.

      

Бібліотекар взяла участь у  Вахті пам’яті: «Пам’ятаєш, Земле? Земле, не забудь…»  ( 22.09.17 для учнів 1-го курсу).


Літературно-історичний портрет:  «Портрет Скоропадського на тлі часу»

      Утворення і функціонування однієї з державних формацій доби Української революції — гетьманату Павла Скоропадського бібліотекар Юхно Л.П. і бібліотекар Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського розглянули під час заходу, присвяченого

100 – р. революції  1917-1921р.р. 21.09.17 разом з учнями 114гр.


День Знань

       Це– дивовижне свято, що проходить не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Європи. Бібліотекар щорічно бере  участь у відкритому уроці. Учні мали змогу почути  цікаву розповідь про роль України в житті Європи. Протягом заходу бібліотекар довела присутнім, що Україна займає гідне місце в розвитку європейської цивілізації.

             « Методична скарбниця»   

1.09.17 р. в читальній залі бібліотекар організувала  куточок для членів педагогічного колективу.

 


Червень 2017

До Дня Міжнародного захисту дітей

Як виникло це світле свято, які цікаві факти з ним пов’язані, а також в якій країні існує цілий місяць захисту дітей , - про все це мали змогу дізнатися з розповіді бібліотекаря під час експрес- інформації: «Свято сподівань і надій».


До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні бібліотекар оформила виставку - перегляд: «Незгасаючий вогонь безсмертя»


Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду інформаційно – тематичного перегляду літератури: «Основний закон мого життя»

 

 

 

 

Травень 2017

Військово-патріотичного виховання – в центрі уваги роботи бібліотекаря

Куточок з військово-патріотичного виховання: «Завтра була війна» представлений різними матеріалами.

Користувачі бібліотеки мали змогу прослухати експрес - інформацію: «День пам’яті кримських татар та представників інших народів з території Криму».


Міжнародний день сім’ї

« Спасибі вам, мамо!», - саме такими словами розпочався літературно – тематичний вечір, присвячений Дню матері в Україні, що супроводжувався

презентацією: «Велике і прекрасне слово Мати! Від неї все на світі! Навіть світ…». Огляд книг з виставки – поради: «Сімейна гармонія – баланс почуттів та розуму», присвячений міжнародному дню сім’ї, завершив захід.

 


 

Увага! 25.05.17 прем’єра нової книги: «Співпраця ЄС та України»


Нові книги – нові зустрічі

Завжди радісною новиною є отримання нових книг з «Освітитехпостач».

 

Квітень 2017


До Всесвітнього дня Матері-Землі бібліотекар підготувала тематичний переглядлітератури : «Всесвітній день Матері-Землі».

Авторську презентацію бібліотекаря: «Дзвони скорботи» учні матимуть змогу переглянути 26.04.17р. під час великої перерви в читальній залі бібліотеки.


Пізнавальна година: «Ви обрали професію будівельника. Загальна характеристика професії » відбулася для учнів гр.108 гр. 7.04.2017р. і супроводжувалася авторською презентацією: «Я мав би за нагороду потрібним бути власному народу ».


Бібліотекар розробила план масових заходів бібліотеки до місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності. План було погоджено з інспектором з охорони праці Б.П. Митько.

Березень 2017 

Одним з пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки нашого навчального закладу є співробітництво з ПОУНБ ім. І. П. Котляревського.  Використовуючи систему групового інформування, як один із засобів оперативного забезпечення інформацією учнівського колективу. Разом бібліотекарі проводять і соціокультурну роботу. Зокрема 2.03.17р. ЮхноЛ.П. та Величко З.А. провели усний журнал: «Чарівні квіти у вінку України»(жінки в історії України) та 23.03.17 годину спілкування з народною поетесою Воронцовою –Коркішко Н.: «Народжувала геніїв Полтава. Давала їм наснагу ця земля». (До всесвітнього дня поезії).

 


Шевченківські дні.

Книжково – ілюстрований перегляд літератури: «Віч-на-віч з Шевченком» мали змогу переглянути учні, що проживають в гуртожитку навчального закладу.

Разом з членами Ради бібліотеки бібліотекар підготував вікторину: «Великий син українського народу»


Інформаційно – довідкове бюро: «Коротка історія професії «Слюсар з ремонту автомобілів»» прослухали учні, які опановують вище означений фах під час проведення тижня слюсаря 20.03. 17р.

 

 


Лютий 2017

Бібліотека – арена  досягнень педагогічного колективу 

 

1.02.2017р. в бібліотеці відбулася виставка технічної творчості та

методичних надбань педагогічного колективу, яку відвідали  всі працівники закладу.


 

Профінформаційна робота бібліотекаря проводиться постійно під час екскурсій. Учні мають змогу у бібліотеці отримати інформацію про світ професій і ринку праці з матеріалів, розміщених на книжкових виставках, тематичних полицях. Бібліотекар відвідує також з цією метою школи міста.

 


 

Бібліотекар: робота в гуртожитку

 

«Україна козацька»

Ознайомлювати учнів з героїчним минулим України, зокрема - періодом козаччини; виховувати бережливе ставлення до пам'яток козацької доби і

почуття гордості за історію своєї Вітчизни мала на меті бібліотекар під час проведення історичного диліжансу 4.02.17 для учнів, що проживають в гуртожитку.

Цікаво пройшли і бібліотечні оповідки: « Одна з найзагадковіших постатей в українській історії. (І. Мазепа)

 

Віртуальна мандрівка: «Овочева історія»

11.02.2017 учні кулінарних груп навчального закладу взяли участь у цікавому та пізнавальному заході, який завершився оглядом книг з тематичної книжкової виставки: «Смачні страви – символ затишної домівки», презентацією: «Овочеві культури – як лікарські препарати».

 


Cічень 2017

«В серцях людських не вмерли Крути,

Вони проклали у майбутнє шлях,

Щоб гордо майорів навіки

Жовто-блакитний України стяг».  

         Матеріали виставки допоможуть розширити   знання користувачів бібліотеки про трагічні події січня 1918 року під Крутами, на прикладі подвигу виховувати почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, борців за  незалежність України . 


Презентація нових книг

 «Відчайдухи. Історії українських воїнів. Книга 1,2» відбулася 25.01.2017р.  для учнів  113групи. Книги  розповідають про відважних оборонців української землі, що ризикуючи своїм життям щомиті боронять  Україну, виявляючи патріотизм і хоробрість. Книги розраховані на широкий загал. 

 


«Соборність – єдність не лише території, а й прагнень»

 Участь  у філософському столі: завершився оглядом матеріалів з книжкової ілюстративної виставки: «Суверенній Україні слава нині і повік».

Грудень місяць 2016 року


Тиждень природничих дисциплін 

розпочався з книжкової  виставки «Краса землі моєї голубої» та  огляду матеріалів тематичної папки: «Екологічна Полтавщина».


До Дня прав людини

 

7.12.2016р. учням 116 гр.  в стінах бібліотеки демонструвалося  відео: «Міжнародний день захисту прав людини » . Література з  правового  куточку:  «Знати свої права, виконувати обов’язки» допоможе учням  в означеному питанні.  А перед цим, ще 3.12.2016р. учні групи 212 разом з бібліотекарем та м/в Срібною Л.В. взяли участь в екскурсії до бібліотеки – філіалу №7 ЦБС під час КВД, де мали змогу ознайомитися з новинками літератури на правову тематику.


 Історико- патріотична година: «Українська армія: історія і сучасність»

 

Військово-патріотичне виховання  - в центрі уваги бібліотекаря. Заходи проходять не лише  в стінах бібліотеки, але й в навчальних аудиторіях. Один з них -  історико-патріотична година: «Українська армія: історія і сучасність» була  проведена  бібліотекарем  для учнів  116гр. Вони мали змогу переглянути матеріали з тематичного перегляду літератури: «Гордість, мужність, опора держави».


Листопад місяць 2016

 


 

«Україна – це територія гідності й свободи », - такими словами розпочала усний  журнал бібліотекар. Учні своїми руками виготовили символіку України.

​ 

 


Поспішайте, адже   до Тижня  технолога  бібліотекар підготовила для  користувачів кулінарного циклу книжкову виставку – інсталяцію «Смачні страви – символ затишної домівки». Вас чекають також цікаві заходи:

- Кулінарний дайджест: « Українська кухня -  одна з найкращих у світі».

- Презентація: «Вітаміни: овочі на вашому столі».


До Дня пам’яті жертв голодоморів бібліотекар  для учнів 314 провела

- урок пам’яті: «З присвятою замордованим голодом…».  Учні 114гр. мали змогу проглянути    презентацію: «Трагедія Голокосту» та прослухати розповідь бібліотекаря  про трагічні події в історії українського народу, що призвели до драми голодомору 1932- 1933 років.

 


«Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові»,  – такими словами розпочала свій виступ Юхно Л.П. під час проведення заходів до  Дня української писемності для груп №216 та №204. В ході проведення  вони мали змогу ознайомитися з відео – презентацією «Рідна мова чиста, як роса ». Відбулося і відеознайомство (цикл « Письменники-ювіляри 2016 року»): «Наш земляк  Л.П. Бразов» (100 років від дня народження) . Захід закінчився бібліографічним оглядом книг з книжкової  виставки : «Прилиньмо душею до перлин рідної мови».

 


Жовтень 2016

Годину пам’яті: «Студентська революція  на граніті – перший ненасильницький політичний протест» підготовили і провели бібліотекар, викладач Вакуленко Н.В., керівник худ. самодіяльності Гелла І.О. для учнів 1-го курсу 17.10.2016р.


 

Військово – патріотичне виховання – в центрі уваги бібліотекаря.  Історико- патріотична година:

«Українська армія: історія і сучасність» була проведена для учнів  116гр.  12.10.16р.

 


 

Тиждень математики і фізики:  розпочався з математичного турніру: «Кмітливі та завзяті» для учнів 216гр.

Учні мали змогу також  переглянути  тематичний книжковий перегляд: «Книжковий кошик: підручники».

 


Англійська мова – це цікаво. Так вирішили присутні під час проведення  інтелектуального атракціону: « Вивчай англійську і зрозумієш світ» 24.10.16р.

 


Вересень 2016


Бібліотекар взяла участь в уроці мужності: «Визволителям Полтавщини, борцям за  Батьківщину – земний уклін».


Всеукраїнський день бібліотек.

Ціла низка заходів проводиться до цього свята. Серед них: для учнів, що проживають в гуртожитку були проведені: година спілкування: «Книга – атрибут людського життя, спілкування, історії народу» та конкурсно – розважальний  гурман-вечір: «На гостину до української байки ».

Учні 106гр. мали змогу взяти участь в бібліотечному  уроці – конференції « Виникнення книгодрукування в Україні ».

 

 

 

 

 

-->

 
 
 
 
Block title
 
Block content