Бібліотека ДПТНЗ "Полтавське ВПУ ім. А. О. Чепіги" - інформаційно-загальноосвітній і культурний центр навчального закладу,


запрошує шанувальників книги
в свій інформаційний простір:
сайт регулярно поповнюється
новим позитивним контентом.
Бібліотека та світ книги відкриті для вас!

 


Чекаємо вас в бібліотеці за адресою:
м. Полтава, вул. Курчатова 15


Ласкаво просимо!

 

 

 

Новини Бібліотеки

 

Лютий 2018

День юного патріота

Патріоти своєї держави - це свідомі громадяни. Люди, які пам’ятають своє коріння й шанують пам'ять предків, громадяни, які готові в будь - який момент віддати своє життя за Батьківщину. Саме про це вів мову бібліотекар під час проведення заходу на Клубі вихідного дня «Джерело».

Січень 2018

Бій за майбутнє України

29 січня – День пам'яті полеглих у бою під Крутами. Саме цій даті бібліотекар Юхно Л.П. присвятила історичне досьє : «Їх – юних сміливців лиш жменька була – із серцем із сталі і духом граніту!»

День  відкритих дверей

 

  Майбутні абітурієнти та їхні батьки мають змогу  поспілкуватися з  членами педагогічного колективу, отримати відповіді на усі важливі питання.  

   Вступники можуть відвідати  аудиторії, лабораторії, бібліотеку; ознайомитися

 з цікавими поробками учнів та проглянути книги з кулінарного мистецтва.

Клуб вихідного дня «Джерело»

     Відпочити, побути разом, і при цьому щоб було цікаво, корисно, весело. Тож ласкаво запрошую учнів  до  участі  у заходах, які будуть проводитися учнями під час зустрічей на   Клубі вихідного дня «Джерело»( згідно плану заходів на зимові канікули 2017 – 2018 н. р.).

Жовтень - Грудень 2017

«Земля — колиска розуму»

Саме під такою назвою пройшов в бібліотеці  екологічний  коловорот для учнів 213 групи.


                                                   КВД «Джерело»

    2.12.2017 р. бібліотекар  разом з учнями 112 групи на чолі з майстром в/н Гвізджинською Н.М. присвятили свою зустріч   Дню прав людини ( Круглий стіл: «Права  людини. Права дитини»).  Під сам кінець - виставка – роздум: «Є права у кожного із нас»

 


                                            Ерудит  - шоу: «Еврика»

      Тиждень математики і фізики в бібліотеці  розпочався з тематичного книжкового  перегляду: «Про що не розповіли підручники з математики ». І продовжився  заходом, в якому взяли участь учні групи №105.


«Вкраїна 20 століття: рік 33»

До Дня пам’яті жертв голодоморів для учнів, що проживають в гуртожитку

Бібліотекар провела вечір пам’яті, що супроводжувався демонстрацією презентації: «Голодомор 1932-1933 р. р. – геноцид українського народу»

 


Патріотичний репортаж:  «Україно! Честь і слава синам твоїм.

 Козацтво в історії України»

12.10.17 бібліотекар

                Юхно Л.П.

Долгополов В.В.


«Бібліотека за здоровий спосіб життя»

      Під таким девізом пройшла  обласна декада бібліотек.. До уваги користувачів була представлена низка  заходів, в яких учні навчального закладу мали змогу взяти участь.  

     Широкого розголосу  набули такі інтерактивні форми роботи, як:уроки здоров’я: «Бути здоровим  без звичок шкідливих», шок - урок: «Годі палити – націю губити, які бібліотекар підготував і провів разом з викладачем біології Василевською В.В.         


Одним з інновацій став бібліовеббінг: «Про шкідливість паління», який розробила самостійно бібліотекар. Захід супроводжувався авторською презентацією: «Дим, що забирає здоров’я». Також до уваги учнів були представлені перегляди літератури за темами: «Не перейти межу» та « Куріння – зроби свій вибір на користь здоров’я». Насамкінець гостя заходу головний бібліотекар відділу абонементу ПОУНБ імені І.П. Котляревського Величко З.А. зробила огляд літератури, що висвітлює фатальність наслідків не лише тютюнопаління, але й алкоголізму та наркоманії.


    

  Учні, що проживають в гуртожитку навчального закладу,  зацікавлено віднеслися до участі в діалозі - суперечці: «Шкода здоров’ю. Енергетичні напої».


 

   Вікторина  – застереження: «ВІЛ-інфекція: межа, за якою морок»

 

Під час проведення заходу  в  Клубі вихідного дня бібліотекар продемонструвала авторську презентацію:  « Шлях до безодні».


«Здоровий спосіб життя сьогодні – активне довголіття в майбутньому» під таким девізом пройшов олімпійський  урок, в якому взяла участь і бібліотекар. 

 

Вересень 2017


Куточок з охорони праці: «Охорона праці та безпека життєдіяльності»

27.09.17 в читальній залі  бібліотеки оформлено новий куточок з охорони праці: «Охорона праці та безпека життєдіяльності».


До  Всеукраїнського Дня бібліотек пройшов ряд заходів:

        Мета: дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення; популяризувати читання літератури, збагачувати знання учнів засобами залучення до книги; формувати щоденну потребу у читанні книги; сприяти духовному збагаченню особистості, підвищенню культурного рівня.

- Бібліосходинки: «Друзі книги».

 - Книжкова виставка: « Книгозбірня – інформація – знання – успіх».       

- Бібліотечний урок: «Бібліотечно - бібліографічні  знання – учням».        

- Віртуальний круїз: «Кращі бібліотеки світу» та інші, згідно річного плану бібліотеки.

 


Урок мужності: «Серед святкових наших дат є дата звільнення Полтави»

Книжкова виставка – репортаж : «Перлини землі  Полтавської»

  відкрила  ряд заходів, присвячених Дню рідного міста.

      

Бібліотекар взяла участь у  Вахті пам’яті: «Пам’ятаєш, Земле? Земле, не забудь…»  ( 22.09.17 для учнів 1-го курсу).


Літературно-історичний портрет:  «Портрет Скоропадського на тлі часу»

      Утворення і функціонування однієї з державних формацій доби Української революції — гетьманату Павла Скоропадського бібліотекар Юхно Л.П. і бібліотекар Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського розглянули під час заходу, присвяченого

100 – р. революції  1917-1921р.р. 21.09.17 разом з учнями 114гр.


День Знань

       Це– дивовижне свято, що проходить не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Європи. Бібліотекар щорічно бере  участь у відкритому уроці. Учні мали змогу почути  цікаву розповідь про роль України в житті Європи. Протягом заходу бібліотекар довела присутнім, що Україна займає гідне місце в розвитку європейської цивілізації.

             « Методична скарбниця»   

1.09.17 р. в читальній залі бібліотекар організувала  куточок для членів педагогічного колективу.

 


Червень 2017

До Дня Міжнародного захисту дітей

Як виникло це світле свято, які цікаві факти з ним пов’язані, а також в якій країні існує цілий місяць захисту дітей , - про все це мали змогу дізнатися з розповіді бібліотекаря під час експрес- інформації: «Свято сподівань і надій».


До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні бібліотекар оформила виставку - перегляд: «Незгасаючий вогонь безсмертя»


Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду інформаційно – тематичного перегляду літератури: «Основний закон мого життя»

 

 

 

 

Травень 2017

Військово-патріотичного виховання – в центрі уваги роботи бібліотекаря

Куточок з військово-патріотичного виховання: «Завтра була війна» представлений різними матеріалами.

Користувачі бібліотеки мали змогу прослухати експрес - інформацію: «День пам’яті кримських татар та представників інших народів з території Криму».


Міжнародний день сім’ї

« Спасибі вам, мамо!», - саме такими словами розпочався літературно – тематичний вечір, присвячений Дню матері в Україні, що супроводжувався

презентацією: «Велике і прекрасне слово Мати! Від неї все на світі! Навіть світ…». Огляд книг з виставки – поради: «Сімейна гармонія – баланс почуттів та розуму», присвячений міжнародному дню сім’ї, завершив захід.

 


 

Увага! 25.05.17 прем’єра нової книги: «Співпраця ЄС та України»


Нові книги – нові зустрічі

Завжди радісною новиною є отримання нових книг з «Освітитехпостач».

 

Квітень 2017


До Всесвітнього дня Матері-Землі бібліотекар підготувала тематичний переглядлітератури : «Всесвітній день Матері-Землі».

Авторську презентацію бібліотекаря: «Дзвони скорботи» учні матимуть змогу переглянути 26.04.17р. під час великої перерви в читальній залі бібліотеки.


Пізнавальна година: «Ви обрали професію будівельника. Загальна характеристика професії » відбулася для учнів гр.108 гр. 7.04.2017р. і супроводжувалася авторською презентацією: «Я мав би за нагороду потрібним бути власному народу ».


Бібліотекар розробила план масових заходів бібліотеки до місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності. План було погоджено з інспектором з охорони праці Б.П. Митько.

Березень 2017 

Одним з пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки нашого навчального закладу є співробітництво з ПОУНБ ім. І. П. Котляревського.  Використовуючи систему групового інформування, як один із засобів оперативного забезпечення інформацією учнівського колективу. Разом бібліотекарі проводять і соціокультурну роботу. Зокрема 2.03.17р. ЮхноЛ.П. та Величко З.А. провели усний журнал: «Чарівні квіти у вінку України»(жінки в історії України) та 23.03.17 годину спілкування з народною поетесою Воронцовою –Коркішко Н.: «Народжувала геніїв Полтава. Давала їм наснагу ця земля». (До всесвітнього дня поезії).

 


Шевченківські дні.

Книжково – ілюстрований перегляд літератури: «Віч-на-віч з Шевченком» мали змогу переглянути учні, що проживають в гуртожитку навчального закладу.

Разом з членами Ради бібліотеки бібліотекар підготував вікторину: «Великий син українського народу»


Інформаційно – довідкове бюро: «Коротка історія професії «Слюсар з ремонту автомобілів»» прослухали учні, які опановують вище означений фах під час проведення тижня слюсаря 20.03. 17р.

 

 


Лютий 2017

Бібліотека – арена  досягнень педагогічного колективу 

 

1.02.2017р. в бібліотеці відбулася виставка технічної творчості та

методичних надбань педагогічного колективу, яку відвідали  всі працівники закладу.


 

Профінформаційна робота бібліотекаря проводиться постійно під час екскурсій. Учні мають змогу у бібліотеці отримати інформацію про світ професій і ринку праці з матеріалів, розміщених на книжкових виставках, тематичних полицях. Бібліотекар відвідує також з цією метою школи міста.

 


 

Бібліотекар: робота в гуртожитку

 

«Україна козацька»

Віртуальна мандрівка: «Овочева історія»

 


Cічень 2017

 


Презентація нових книг

 


«Соборність – єдність не лише території, а й прагнень»

 

Грудень місяць 2016 року


Тиждень природничих дисциплін 


До Дня прав людини

 

 

 


Листопад місяць 2016

 


 

​ 

 


 

 
 
 
 
Block title
 
Block content